Najnowszy

Zapraszamy na szkolenia otwarte

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu dla siebie lub swojego zespołu miejsc w zbliżających się programach rozwojowych: Inspektor i menedżer ds. Świadomości molestowania seksualnego - edycj

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że stowarzyszenia działające non profit realizują niezwykle interesujące projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych działaczy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe raczej ich nie stać.

Konsultanci z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak i indywidualni wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże beneficjenci winni zorganizować miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

zarządzanie przez cele 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można zawsze. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest pula dostępnych w danym kwartale miejsc jak również uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Dorota Owczarska, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy kampanie będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w poczatkujących stowarzyszeniach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: